Panele LVT z firmy Fatra już od 20 lat na rynku

Panele LVT z firmy Fatra już od 20 lat na rynku

Nasza firma osiągnęła ważny kamień milowy. Panele LVT produkowane przez spółkę Fatra już od 20 lat obecne są na rynku europejskim i ciągle cieszą się dużą popularnością. Recepta na to jest prosta. Ten rodzaj podłóg zyskał sobie klientów dzięki swojej jakości, która od momentu rozpoczęcia ich produkcji utrzymuje się na wysokim poziomie. Dzięki zastosowaniu włókna szklanego w konstrukcji produktu udało się osiągnąć znakomite parametry, zwłaszcza stabilność wymiarową i prostopadłość paneli, co sprawiło, że znacznie wyprzedziliśmy konkurencję.

Już w roku 1998 w firmie Fatra zaczęto myśleć o rozwoju pokryć podłogowych w formie paneli. W tym czasie na światowych imprezach targowych zaczęły pojawiać się pierwsze podłogi tego typu, prezentowane głównie przez producentów azjatyckich. Zrodziła się myśl, że ten nowy produkt mógłby wypełnić lukę na rynku i zacząć konkurować z preferowanymi wówczas podłogami pływającymi.

Przełomowym rokiem w historii pokryć podłogowych stał się rok 2003, kiedy to rozpoczęto produkcję podłogi nowego typu – THERMOFIX. Na bazie niemieckich maszyn oraz myśli technologicznej specjalistów firmy Fatra – konstruktorów, mechaników i technologów, w Republice Czeskiej rozpoczęła się nowa epoka – epoka podłóg winylowych. Panele winylowe poprzez swój atrakcyjny wygląd, design i wykonanie stały się wierniejszą imitacją podłóg drewnianych i kamiennych.

Wprowadzeniu na rynek pokrycia podłogowego THERMOFIX towarzyszyła kampania reklamowa z wykorzystaniem licencji na postacie dwóch nieudolnych majsterkowiczów – Pata i Mata. Postacie te przewijały się we wszystkich materiałach reklamowych, katalogach, wzornikach i na stronach internetowych.

W obecnej dobie panele LVT obejmują 5 kolekcji i imitują łącznie 86 dekorów drewna, kamienia i tkanin. Wymiary produktów wynoszą od 900 x 150 mm do 1829 x 180 mm.

Ostatnią nowością w portfolio paneli winylowych klejonych jest kolekcja MARILO, która nawiązuje do udanej, 20-letniej epoki pokrycia podłogowego THERMOFIX. Warstwa wierzchnia w dwóch wersjach -0,3 i 0,55 mm – predestynuje do zastosowania pokrycia zarówno w lokalach mieszkalnych, jak i użytkowych. Wyróżnia się ono również unikalnym designem, który dzięki matowej powierzchni wiernie imituje drewno dębowe. Chcąc doprowadzić pokrycie do doskonałości, jego górna warstwę poddaliśmy obróbce przy użyciu metody SILVER block, która tworzy osłonę przed niepożądanym działaniem mikroorganizmów.

Bardziej szczegółowe informacje na temat drogi, jaką przebyły nasze panele LVT, znajdziesz na osi czasu.